Топ Новости >


Познатата американска пејачка Тејлор Свифт (27) со една фотографија постирана на  Instagram стана предмет на уметничка инспирација на млад. уметник.

Тој направи неколку фотомонтажи со нејзината слика во различен амбиент, како седи на куп пари, како е на скали на градилиште, како седи во клупа од паркот. Инспирацијата е секако блиску до текстовите од нејзините песни со кои таа сана популарна, пред се“ заради наративноста на нејзиниот личен живот.

Фото нарацијата е дел од животната приказна на Тејлор: дека лежи на пари со својата слава, дека сеуште е на скалилата кон врвот на својата кариера, дека со својата убавина и слобода на интерпретација ја има публиката (момчињата посебно) во својот скут.

Авторот на фото монтажите не одолеал и тој да го стави авторскиот потпис ставајки се себе си со одело во скутот на пејачката.

Интересно, погледнете.

 


Почина светски познатиот DJ Avicii

Светски познатиот DJ Avicii, еден он светските имиња на денс музиката, пронајден мртов во Оман

Повеќе

Втора преобразба на оскаровката Шарлиз Терон

Холивудската убавица се здебелила 20 килограми и е препознатлива, но чувствува депресија од изгледот и новата филмска улога

Повеќе

Викторија Бекам критикувана за роденденска торта

Бившата Спаксица доживеала осуда од јавноста за овошната торта со која го прославила својот 44-ти роденден

Повеќе

Влатко Стефановски со концерт во Хрватска

Македонскиот гитарист Влатко стефановски ја воодушеви хрватската публика во преполната сала „Ватрослав Лисински“ во Загреб

Повеќе

Импозантно отварање на Д Фестивал со настап на Пол Ван Дајк

Тридневниот музички фестивал во Дојран од 6-ти до 8-ти јули започнува со светскиот ДЈ на електронска музика Paul Van Dyk

Повеќе

Џамбо Агушев на улицата на славните во Холивуд

ВИДЕО: Снимен нов спот „Let's Go to Hollywood“ со трубачкиот оркестар Агушеви

Повеќе

Избрани композициите за Фолк Фест 2018

19 композиции за годинашното издание на валандовскиот фолклорен фестивал 2018

Повеќе

Бред Пит и Леонардо ДиКаприо во најновиот филм на Тарантино

Квентин Тарантино ги здружи Бред и ДиКаприо во новиот филм за убиствата на кланот Менсон во филмската приказна „Си беше еднаш во Холивуд“

Повеќе

Претставена нашата песна за Евросонг 2018

Преку видео спот претставена нашата песна за Евровизија 2018

Повеќе

Доделени оскарите

„Обликот на водата“ го доби оскарот за најдобар филм на 90-тите доделувања на наградите Оскар

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.