Топ Новости >


Американската актерка Анџелина Џоли имаше специјална придружба на премиерата на филмот "The Breadwinner", кој се одржа во рамките на Филмскиот фестивал во Лос Анџелес.

Анџелина Џоли не се појавува често во јавноста со своите деца, па доаѓањето на нејзините ќерки на премиерата на "The Breadwinner" предизвика медиумски возбуда.

Анџелина ги предводеше 11-годишната Шајло и 12-годишната Захара, кои беа многу забавувани од нивната мајка.
Малата Шајло беше видливо повлечена од нејзината постара сестра и покрај големото насмевка на пред фоторепортерите.

На прв поглед тешко е да се открие на кого повеќе личи убавото девојче.

Само што ќе помислите дека е копија на својата мајка Анџелина ќе се замислите колку личи со својот татко Бред откако ќе ја споредите со неговото лице во младоста, како златокосо момче.


Едно е сигурно - Шајло "го собрала" во себе најдоброто од двајцата родители.
Убавина и семејно искуство. Само уште да го има талентот на родителите, па може да ја очекуваме на филмските платна.


Втора преобразба на оскаровката Шарлиз Терон

Холивудската убавица се здебелила 20 килограми и е препознатлива, но чувствува депресија од изгледот и новата филмска улога

Повеќе

Викторија Бекам критикувана за роденденска торта

Бившата Спаксица доживеала осуда од јавноста за овошната торта со која го прославила својот 44-ти роденден

Повеќе

Влатко Стефановски со концерт во Хрватска

Македонскиот гитарист Влатко стефановски ја воодушеви хрватската публика во преполната сала „Ватрослав Лисински“ во Загреб

Повеќе

Импозантно отварање на Д Фестивал со настап на Пол Ван Дајк

Тридневниот музички фестивал во Дојран од 6-ти до 8-ти јули започнува со светскиот ДЈ на електронска музика Paul Van Dyk

Повеќе

Џамбо Агушев на улицата на славните во Холивуд

ВИДЕО: Снимен нов спот „Let's Go to Hollywood“ со трубачкиот оркестар Агушеви

Повеќе

Избрани композициите за Фолк Фест 2018

19 композиции за годинашното издание на валандовскиот фолклорен фестивал 2018

Повеќе

Бред Пит и Леонардо ДиКаприо во најновиот филм на Тарантино

Квентин Тарантино ги здружи Бред и ДиКаприо во новиот филм за убиствата на кланот Менсон во филмската приказна „Си беше еднаш во Холивуд“

Повеќе

Претставена нашата песна за Евросонг 2018

Преку видео спот претставена нашата песна за Евровизија 2018

Повеќе

Доделени оскарите

„Обликот на водата“ го доби оскарот за најдобар филм на 90-тите доделувања на наградите Оскар

Повеќе

Објaвени номинациите за годинешните Оскари

Во недела на 4 март ќе се одржи 90-тото по ред издание на доделување на филмските награди Оскар

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.