Топ Новости >

Неугледната домаќинка за осум години заработила 33 милиони долари

  • Понеделник, Јан 08 2018


Сузан Бојл, после осум години од нејзиното претставување на „Британија има талент“ во 2009 година, таа зад себе има успешна осум годишна кариера и заработени 33 милиони долари.
Се сеќавате на изненадувањето на жирито и публиката од нејзиното излегување на сцена на свои 47 години, тогаш невработена, со амбиции да стане професионална пејачка.
Убавиот глас, самодовербата и тимот на „Британија има талент“ кои за награда и овозможија усппешно претставување пред пошироката публика со јавни настапи ширум светот и овозможија да го промени својот живот.

Таа стана инспирација и пример дека годините и изгледот сепак не се важни кога постои талент и силна волја.

Сузан Бојл заработи седум милиони долари само од нејзините настапи пред Папата, британската кралица и Барак Обама.

Медиумите велат дека животот за неа почна по нејзиното појавување во јавноста и самата музичката кариера која ја посакуваше одамна чекајќи прилика да блесне со својот глас. Сузан за себе вели дека не сака да е постојано присутна во јавноста и затоа само повремено има настапи.Почина светски познатиот DJ Avicii

Светски познатиот DJ Avicii, еден он светските имиња на денс музиката, пронајден мртов во Оман

Повеќе

Втора преобразба на оскаровката Шарлиз Терон

Холивудската убавица се здебелила 20 килограми и е препознатлива, но чувствува депресија од изгледот и новата филмска улога

Повеќе

Викторија Бекам критикувана за роденденска торта

Бившата Спаксица доживеала осуда од јавноста за овошната торта со која го прославила својот 44-ти роденден

Повеќе

Влатко Стефановски со концерт во Хрватска

Македонскиот гитарист Влатко стефановски ја воодушеви хрватската публика во преполната сала „Ватрослав Лисински“ во Загреб

Повеќе

Импозантно отварање на Д Фестивал со настап на Пол Ван Дајк

Тридневниот музички фестивал во Дојран од 6-ти до 8-ти јули започнува со светскиот ДЈ на електронска музика Paul Van Dyk

Повеќе

Џамбо Агушев на улицата на славните во Холивуд

ВИДЕО: Снимен нов спот „Let's Go to Hollywood“ со трубачкиот оркестар Агушеви

Повеќе

Избрани композициите за Фолк Фест 2018

19 композиции за годинашното издание на валандовскиот фолклорен фестивал 2018

Повеќе

Бред Пит и Леонардо ДиКаприо во најновиот филм на Тарантино

Квентин Тарантино ги здружи Бред и ДиКаприо во новиот филм за убиствата на кланот Менсон во филмската приказна „Си беше еднаш во Холивуд“

Повеќе

Претставена нашата песна за Евросонг 2018

Преку видео спот претставена нашата песна за Евровизија 2018

Повеќе

Доделени оскарите

„Обликот на водата“ го доби оскарот за најдобар филм на 90-тите доделувања на наградите Оскар

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.