Топ Новости >
Од Ургентниот Центар во Белград вечерва ја демантирале оваа информација
Една од најпознатите исконски танчерки на рускиот балет „Бољшој“, примабалерината Маја Плисецкаја, почина викендов од срцев удар во Германија на 89 годишна возраст
Војводскиот пар од Кембриџ -Принцот Вилијам и сопругата Кејт добија ќерка
Болувала од неизлечива болест и секое утро го започнува со хормонска терапија
Во мај 1975 година, низ Југославија кружеа гласини дека Тито бил смртно болен и дека се приближува кон крајот на својот живот
Дру Баримур на свои 40 години е мајка на две деца: 2 годишната ќерка Олива и малиот 11 месечен Френки. За себе вели дека се чувствува како кенгур со џиновска торбичка
Три во едно - и познати, и убави, и слични
Пред два часа светски познатиот Ману Чао, на својата фан страницана фејсбук објави две фотографии со кои даваподдрша до студентите во Македонија
Рим и светот се простија со убавицата од филмското платно - Вирна Лизи
Страница 3 од 7

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.