Топ Новости >

Дизни со филмувана верзија за „Кралот лав“

  • Вторник, Дек 06 2016


Во исчекување на „Убавицата и ѕверот“, пристигнува уште една информација што веруваме ќе израдува многумина.

По бројните шпекулации, потврдата пристигна кон крајот на септември, но не беше прецизирано кога ќе се случи премиерата, особено бидејќи истовремено се работи и на филмската екранизација на вториот дел на „Книга со Џунглата“. Првиот дел беше прикажан во април годинава, а вториот беше најавен за следната, но според најновите податоци, Симба и неговите доживувања најверојатно ќе добијат предност, па во 2017 ќе гледаме уште едно ново остварување.

 

-Во моментов работам токму на „Кралот лав“. Тоа ќе биде следниот проект на кој посветено ќе работиме сите. Плановите се веќе направени, а дел од начините на кои го снимавме „Книгата за џунглата“, ќе бидат искористени и наградени на уметнички начин за „Кралот Лав“. Мислам дека единствениот начин да го направиме овој филм, беше претходно да се направи „Книгата за џунглата“, што и се случи. Токму затоа сум сигурен дека сцените се одлични и верувам дека можеме да го направиме новиот филм токму во тој стил – изјави Роберт Легато, супервизор за визуелни ефекти.

 

Инаку, за потсетување, режисер на новото остварување на познатиот цртан ќе биде Џон Фавреу. Познато е и дека ќе се задржи музиката од оригиналниот цртан.Цртанот „Кралот Лав“ се појави во 1994 година, а успеа да заработи 968.8 милиони долари, и да освои два оскари. Неодамна беше презентиран и мјузикл инспириран од цртанот, а верните обожаватели на Симба, Муфаса, Скар и останатата дружина, со нетрпение очекуваат официјален датум за остварувањето.

  

 

Почина светски познатиот DJ Avicii

Светски познатиот DJ Avicii, еден он светските имиња на денс музиката, пронајден мртов во Оман

Повеќе

Втора преобразба на оскаровката Шарлиз Терон

Холивудската убавица се здебелила 20 килограми и е препознатлива, но чувствува депресија од изгледот и новата филмска улога

Повеќе

Викторија Бекам критикувана за роденденска торта

Бившата Спаксица доживеала осуда од јавноста за овошната торта со која го прославила својот 44-ти роденден

Повеќе

Влатко Стефановски со концерт во Хрватска

Македонскиот гитарист Влатко стефановски ја воодушеви хрватската публика во преполната сала „Ватрослав Лисински“ во Загреб

Повеќе

Импозантно отварање на Д Фестивал со настап на Пол Ван Дајк

Тридневниот музички фестивал во Дојран од 6-ти до 8-ти јули започнува со светскиот ДЈ на електронска музика Paul Van Dyk

Повеќе

Џамбо Агушев на улицата на славните во Холивуд

ВИДЕО: Снимен нов спот „Let's Go to Hollywood“ со трубачкиот оркестар Агушеви

Повеќе

Избрани композициите за Фолк Фест 2018

19 композиции за годинашното издание на валандовскиот фолклорен фестивал 2018

Повеќе

Бред Пит и Леонардо ДиКаприо во најновиот филм на Тарантино

Квентин Тарантино ги здружи Бред и ДиКаприо во новиот филм за убиствата на кланот Менсон во филмската приказна „Си беше еднаш во Холивуд“

Повеќе

Претставена нашата песна за Евросонг 2018

Преку видео спот претставена нашата песна за Евровизија 2018

Повеќе

Доделени оскарите

„Обликот на водата“ го доби оскарот за најдобар филм на 90-тите доделувања на наградите Оскар

Повеќе

 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.