Топ Новости >

„Ла ла ленд“ по грешка прогласен за победник, Оскарот сепак за „Месечева светлина“

  • Понеделник, Фев 27 2017

 


 

Легендарните филмски актери Ворен Бити и Феј Данавеј при читањето на победникот во категоријата најдобар филм прочитаа погрешна информација – прво го прогласија мјузиклот „Ла ла ленд“ за победник, но кога екипата од филмот се качи на бината по наградата беше откриено дека се работи за забуна и дека победник е всушност филмот „Месечева светлина“.

Ова е прв пат во историјата на Оскарите да се направи грешка при прогласувањето на победникот.

Драмата „Месечева светлина“ и покрај сите прогнози дека мјузиклот „Ла ла ленд“ има најголеми шанси за Оскар, триумфира на крајот од годинашното оскаровско шоу што се одржа во Долби театарот во Холивуд. 

Почина светски познатиот DJ Avicii

Светски познатиот DJ Avicii, еден он светските имиња на денс музиката, пронајден мртов во Оман

Повеќе

Втора преобразба на оскаровката Шарлиз Терон

Холивудската убавица се здебелила 20 килограми и е препознатлива, но чувствува депресија од изгледот и новата филмска улога

Повеќе

Викторија Бекам критикувана за роденденска торта

Бившата Спаксица доживеала осуда од јавноста за овошната торта со која го прославила својот 44-ти роденден

Повеќе

Влатко Стефановски со концерт во Хрватска

Македонскиот гитарист Влатко стефановски ја воодушеви хрватската публика во преполната сала „Ватрослав Лисински“ во Загреб

Повеќе

Импозантно отварање на Д Фестивал со настап на Пол Ван Дајк

Тридневниот музички фестивал во Дојран од 6-ти до 8-ти јули започнува со светскиот ДЈ на електронска музика Paul Van Dyk

Повеќе

Џамбо Агушев на улицата на славните во Холивуд

ВИДЕО: Снимен нов спот „Let's Go to Hollywood“ со трубачкиот оркестар Агушеви

Повеќе

Избрани композициите за Фолк Фест 2018

19 композиции за годинашното издание на валандовскиот фолклорен фестивал 2018

Повеќе

Бред Пит и Леонардо ДиКаприо во најновиот филм на Тарантино

Квентин Тарантино ги здружи Бред и ДиКаприо во новиот филм за убиствата на кланот Менсон во филмската приказна „Си беше еднаш во Холивуд“

Повеќе

Претставена нашата песна за Евросонг 2018

Преку видео спот претставена нашата песна за Евровизија 2018

Повеќе

Доделени оскарите

„Обликот на водата“ го доби оскарот за најдобар филм на 90-тите доделувања на наградите Оскар

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.