Топ Новости >

Дејвид Бекам ќе игра во филм на Гај Ричи

  • Четврток, Мар 30 2017


Познатиот британски фудбалер Дејвид Бекам, кој кариерата ја заврши во 2013 година, ја шокираше јавноста, а посебно своите фанови кога објави нова слика во "Инстаграм" на која ја прикажува шминката за својот прв филмски настап.
Се работи за најновиот филм на британскиот режисер Гај Ричи „Ескалибур“. Филмското деби на Бекам не е тоа што ги шокира, туку изгледот на Бекам во неговото прво актерско остварување. Навикнати на совршен изглед на својот миленик од фудбалските терени, фановите се шокираа од најновата појава на спортистот со грди лузни, oтечен нос и расипани заби. Како што се испостави подоцна, сето тоа е шминка, со која направил фото сесија за новиот филм "Екскалибур".

Филмот ќе биде објавен во мај оваа година. Во него Бекам игра споредна филмска улога. Тој ќе се појави во неколку епизодни секвенци и тоа ќе биде неговата прва филмска улога, каде што ќе треба да не се игра себе си. Поранешниот фудбалер изјави дека во снимањето му помогнал Гај Ричи, со кого имале пријателски односи.

 


Почина светски познатиот DJ Avicii

Светски познатиот DJ Avicii, еден он светските имиња на денс музиката, пронајден мртов во Оман

Повеќе

Втора преобразба на оскаровката Шарлиз Терон

Холивудската убавица се здебелила 20 килограми и е препознатлива, но чувствува депресија од изгледот и новата филмска улога

Повеќе

Викторија Бекам критикувана за роденденска торта

Бившата Спаксица доживеала осуда од јавноста за овошната торта со која го прославила својот 44-ти роденден

Повеќе

Влатко Стефановски со концерт во Хрватска

Македонскиот гитарист Влатко стефановски ја воодушеви хрватската публика во преполната сала „Ватрослав Лисински“ во Загреб

Повеќе

Импозантно отварање на Д Фестивал со настап на Пол Ван Дајк

Тридневниот музички фестивал во Дојран од 6-ти до 8-ти јули започнува со светскиот ДЈ на електронска музика Paul Van Dyk

Повеќе

Џамбо Агушев на улицата на славните во Холивуд

ВИДЕО: Снимен нов спот „Let's Go to Hollywood“ со трубачкиот оркестар Агушеви

Повеќе

Избрани композициите за Фолк Фест 2018

19 композиции за годинашното издание на валандовскиот фолклорен фестивал 2018

Повеќе

Бред Пит и Леонардо ДиКаприо во најновиот филм на Тарантино

Квентин Тарантино ги здружи Бред и ДиКаприо во новиот филм за убиствата на кланот Менсон во филмската приказна „Си беше еднаш во Холивуд“

Повеќе

Претставена нашата песна за Евросонг 2018

Преку видео спот претставена нашата песна за Евровизија 2018

Повеќе

Доделени оскарите

„Обликот на водата“ го доби оскарот за најдобар филм на 90-тите доделувања на наградите Оскар

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.