Топ Новости >

Осмата сезона на „Игра на тронови“ ќе пристигне во 2019

  • Понеделник, Дек 11 2017

  

Софи Тарнер една од актерите од серијата „Игра на тронови“, во интервју за „Варајети“ изјави дека во 2018 година нема да ги гледаме сплетките во Вестерос, односно дека осмата и последната сезона на серијата пристигнува дури во 2019 година.

За разлика од првите шест сезони од ТВ серијалот кои имаа по десет епизоди, последната сезона ќе содржи седум епизоди, но епизодите би биле подолги, односно би траеле од 80 до 90 минути.

Продукцијата започнала со работа уште од октомври, а креаторите на серијата, Дејвид Бениоф и Ден Вајс изјавија за “Ентертејнмент Викли” дека на серијата ќе работат година дена. Снимањето ќе трае до крајот на летото, а потоа следува постпродукција. Поради тоа, невозможно е сезоната да биде готова до крајот на 2018 година.

„Игра на тронови” е најпопуларната „HBO“ серија која некогаш била снимена. Серијата има освоено Златен Глобус, 38 ЕМИ награди и е најнаградуваната серија во историјата на наградите ЕМИ.


Втора преобразба на оскаровката Шарлиз Терон

Холивудската убавица се здебелила 20 килограми и е препознатлива, но чувствува депресија од изгледот и новата филмска улога

Повеќе

Викторија Бекам критикувана за роденденска торта

Бившата Спаксица доживеала осуда од јавноста за овошната торта со која го прославила својот 44-ти роденден

Повеќе

Влатко Стефановски со концерт во Хрватска

Македонскиот гитарист Влатко стефановски ја воодушеви хрватската публика во преполната сала „Ватрослав Лисински“ во Загреб

Повеќе

Импозантно отварање на Д Фестивал со настап на Пол Ван Дајк

Тридневниот музички фестивал во Дојран од 6-ти до 8-ти јули започнува со светскиот ДЈ на електронска музика Paul Van Dyk

Повеќе

Џамбо Агушев на улицата на славните во Холивуд

ВИДЕО: Снимен нов спот „Let's Go to Hollywood“ со трубачкиот оркестар Агушеви

Повеќе

Избрани композициите за Фолк Фест 2018

19 композиции за годинашното издание на валандовскиот фолклорен фестивал 2018

Повеќе

Бред Пит и Леонардо ДиКаприо во најновиот филм на Тарантино

Квентин Тарантино ги здружи Бред и ДиКаприо во новиот филм за убиствата на кланот Менсон во филмската приказна „Си беше еднаш во Холивуд“

Повеќе

Претставена нашата песна за Евросонг 2018

Преку видео спот претставена нашата песна за Евровизија 2018

Повеќе

Доделени оскарите

„Обликот на водата“ го доби оскарот за најдобар филм на 90-тите доделувања на наградите Оскар

Повеќе

Објaвени номинациите за годинешните Оскари

Во недела на 4 март ќе се одржи 90-тото по ред издание на доделување на филмските награди Оскар

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.