Топ Новости >

Д фест по шести пат во Дојран

  • Петок, Јул 08 2016


И оваа година Д ФЕСТИВАЛ создава едно несекојдневно искуство и ја пренесува универзалната порака за љубов и слобода, подготвувајќи за своите посетители многу повеќе од само атрактивна музичка програма и овозможувајќи им воедно да уживаат и бидат дел од уникатната атмосфера.

Eдинствениот open-air музички фестивал во Македонија, повторно ги поставува своите шатори на дојранското крајбрежје за своето шесто издание кое ќе се одржува со тридневна програма, од 15 до 17 јули во Дојран.

НАСТАПУВААТ:
SIGMA
Roger Sanchez
Goldie
Dubioza kolektiv
Dub Pistols
Foltin
The Toy Dolls - Official
Чиста Околина
Lollobrigida
Conquering Lion
Hladno pivo (official)
Sethstat Jazz & Mirko Popov
+ многу многу други!

3 дена, 5 бини, повеќе од 150 изведувачи и гости, креативна зона, кино, изложби, плоштАРТ, работилници, перформанси, плажа, рекреација, bubble football и уште многу активности!

ФЕСТИВАЛСКИ ПАКЕТ (целосна програма + камп):
* ПРОМО ЦЕНА (до 6 јули) - 800 денари;
* ПРЕТПРОДАЖБА - 1000 денари;
* ЗА ВРЕМЕ НА НАСТАНОТ - 1200 денари.

Повеќе на www.dfestival.mk

 


Почина светски познатиот DJ Avicii

Светски познатиот DJ Avicii, еден он светските имиња на денс музиката, пронајден мртов во Оман

Повеќе

Втора преобразба на оскаровката Шарлиз Терон

Холивудската убавица се здебелила 20 килограми и е препознатлива, но чувствува депресија од изгледот и новата филмска улога

Повеќе

Викторија Бекам критикувана за роденденска торта

Бившата Спаксица доживеала осуда од јавноста за овошната торта со која го прославила својот 44-ти роденден

Повеќе

Влатко Стефановски со концерт во Хрватска

Македонскиот гитарист Влатко стефановски ја воодушеви хрватската публика во преполната сала „Ватрослав Лисински“ во Загреб

Повеќе

Импозантно отварање на Д Фестивал со настап на Пол Ван Дајк

Тридневниот музички фестивал во Дојран од 6-ти до 8-ти јули започнува со светскиот ДЈ на електронска музика Paul Van Dyk

Повеќе

Џамбо Агушев на улицата на славните во Холивуд

ВИДЕО: Снимен нов спот „Let's Go to Hollywood“ со трубачкиот оркестар Агушеви

Повеќе

Избрани композициите за Фолк Фест 2018

19 композиции за годинашното издание на валандовскиот фолклорен фестивал 2018

Повеќе

Бред Пит и Леонардо ДиКаприо во најновиот филм на Тарантино

Квентин Тарантино ги здружи Бред и ДиКаприо во новиот филм за убиствата на кланот Менсон во филмската приказна „Си беше еднаш во Холивуд“

Повеќе

Претставена нашата песна за Евросонг 2018

Преку видео спот претставена нашата песна за Евровизија 2018

Повеќе

Доделени оскарите

„Обликот на водата“ го доби оскарот за најдобар филм на 90-тите доделувања на наградите Оскар

Повеќе


 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.