Топ Новости >


Американскиот рок бенд „Faith No More“ го објави видеото за синглот „Cone of Shame“, во режија на нашиот режисер Гоце Цветановски.

Според басистот на бендот, Били Гулд, „ова е една од оние песни кои мораат да имаат и видео“.

„Земајќи го предвид смисолот на културното наследство на Америка опфатен во песната, ќе беше лесно да се снима во Аризона или Ново Мексико, но откако бевме неколку пати во Македонија, сфативме дека има „вајб“ таму кој немаше да биде на место со друга позадина на песната. Гоце Цветановски, како режисер, го разбра ова веднаш, знаеше што точно да прави со тоа, и заедно со одличната актерска екипа успеа да создаде нешто мрачно и прекрасно во кинематички смисол“.

Во видеото се појавуваат и македонските актери Митко Апостоловски, Слаѓана Вујошевиќ, Исмаил Касуми, Муса Исуфи, и Крле од бендот „Day Off“. Продуцирано е од „Lynx Animation Studios“.

„Cone of Shame“ е второто видео за песна од „Sol Invictus“, последниот албум на бендот, кој е и нивен голем камбек после „Album of the Year“, издаден во 1997 година. 

Почина светски познатиот DJ Avicii

Светски познатиот DJ Avicii, еден он светските имиња на денс музиката, пронајден мртов во Оман

Повеќе

Втора преобразба на оскаровката Шарлиз Терон

Холивудската убавица се здебелила 20 килограми и е препознатлива, но чувствува депресија од изгледот и новата филмска улога

Повеќе

Викторија Бекам критикувана за роденденска торта

Бившата Спаксица доживеала осуда од јавноста за овошната торта со која го прославила својот 44-ти роденден

Повеќе

Влатко Стефановски со концерт во Хрватска

Македонскиот гитарист Влатко стефановски ја воодушеви хрватската публика во преполната сала „Ватрослав Лисински“ во Загреб

Повеќе

Импозантно отварање на Д Фестивал со настап на Пол Ван Дајк

Тридневниот музички фестивал во Дојран од 6-ти до 8-ти јули започнува со светскиот ДЈ на електронска музика Paul Van Dyk

Повеќе

Џамбо Агушев на улицата на славните во Холивуд

ВИДЕО: Снимен нов спот „Let's Go to Hollywood“ со трубачкиот оркестар Агушеви

Повеќе

Избрани композициите за Фолк Фест 2018

19 композиции за годинашното издание на валандовскиот фолклорен фестивал 2018

Повеќе

Бред Пит и Леонардо ДиКаприо во најновиот филм на Тарантино

Квентин Тарантино ги здружи Бред и ДиКаприо во новиот филм за убиствата на кланот Менсон во филмската приказна „Си беше еднаш во Холивуд“

Повеќе

Претставена нашата песна за Евросонг 2018

Преку видео спот претставена нашата песна за Евровизија 2018

Повеќе

Доделени оскарите

„Обликот на водата“ го доби оскарот за најдобар филм на 90-тите доделувања на наградите Оскар

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.