Топ Новости >

Дует: Каролина Гочева & Џос Стоун

  • Среда, Окт 19 2016


Британската пејачка Џос Стоун во опуштена атмосфера во парк, додека се дружи со колегите музичари од Македонија исполни феноменален дует со нашата пејачка Каролина Гочева. Музичките ѕвезди со многу емоции ја испеаја баладата „Кој да ми запее“.Своето несекојдневно искуство Стоун го сподели и на својот Фејсбук профил каде го постираше видеото од дуетот со Каролина. При тоа таа напиша: „Еве го целосното видео од македонската соработка со убавата Каролина Гочева. Таа има многу прекрасен и инспиративен глас. Ти благодарам многу Македонија, прекрасна земја со прекрасни луѓе, ќе се видиме повторно, се надеваме наскоро“ – напиша Стоун на Facebook.

Инаку посетата на британската пејачка деновиве беше во рамките на ангажманот за настап на „Скопскиот џез фестивал“. Добро е што носи со себе и нови спомени и соработка од Македонија.

 


Почина светски познатиот DJ Avicii

Светски познатиот DJ Avicii, еден он светските имиња на денс музиката, пронајден мртов во Оман

Повеќе

Втора преобразба на оскаровката Шарлиз Терон

Холивудската убавица се здебелила 20 килограми и е препознатлива, но чувствува депресија од изгледот и новата филмска улога

Повеќе

Викторија Бекам критикувана за роденденска торта

Бившата Спаксица доживеала осуда од јавноста за овошната торта со која го прославила својот 44-ти роденден

Повеќе

Влатко Стефановски со концерт во Хрватска

Македонскиот гитарист Влатко стефановски ја воодушеви хрватската публика во преполната сала „Ватрослав Лисински“ во Загреб

Повеќе

Импозантно отварање на Д Фестивал со настап на Пол Ван Дајк

Тридневниот музички фестивал во Дојран од 6-ти до 8-ти јули започнува со светскиот ДЈ на електронска музика Paul Van Dyk

Повеќе

Џамбо Агушев на улицата на славните во Холивуд

ВИДЕО: Снимен нов спот „Let's Go to Hollywood“ со трубачкиот оркестар Агушеви

Повеќе

Избрани композициите за Фолк Фест 2018

19 композиции за годинашното издание на валандовскиот фолклорен фестивал 2018

Повеќе

Бред Пит и Леонардо ДиКаприо во најновиот филм на Тарантино

Квентин Тарантино ги здружи Бред и ДиКаприо во новиот филм за убиствата на кланот Менсон во филмската приказна „Си беше еднаш во Холивуд“

Повеќе

Претставена нашата песна за Евросонг 2018

Преку видео спот претставена нашата песна за Евровизија 2018

Повеќе

Доделени оскарите

„Обликот на водата“ го доби оскарот за најдобар филм на 90-тите доделувања на наградите Оскар

Повеќе

 

 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.