Топ Новости >

Промоција на нова песна на Тоше Проески

  • Недела, Окт 01 2017


"Фан Клубот Тоше Проески“ и „Фондација Тоше Проески“ за следната недела, четврток 5-ти октомври најавуваат промоција на нова песна со гласот на Тоше од снимките за албумот кој го подготвуваше со продуценти во Лондон.

-„Недостасуваат зборови за да се опише среќата и задоволството кое го чувствуваме што ја добивме привилегијата и честа за прв пат ние, фановите, да промовираме нова песна од Тоше. Песната се вика 'Light the Flame' и ќе означува најава за новиот албум снимен во Лондон. Дојдете на 5-ти Октомври на Плоштад Македонија заедно да му дадеме почит на легендарниот пејач и човек.
Многумина се чудат и прашуваат "Како нова песна, нов албум, кога него го нема веќе 10 години"?
....ете баш тоа е нештото што го прави посебен, ова е уште еден доказ за неговата посветеност кон музиката....

Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше!“ е пораката и поканата од Фан Клуб Тоше Проески и Фондација Тоше Проески.

 


Втора преобразба на оскаровката Шарлиз Терон

Холивудската убавица се здебелила 20 килограми и е препознатлива, но чувствува депресија од изгледот и новата филмска улога

Повеќе

Викторија Бекам критикувана за роденденска торта

Бившата Спаксица доживеала осуда од јавноста за овошната торта со која го прославила својот 44-ти роденден

Повеќе

Влатко Стефановски со концерт во Хрватска

Македонскиот гитарист Влатко стефановски ја воодушеви хрватската публика во преполната сала „Ватрослав Лисински“ во Загреб

Повеќе

Импозантно отварање на Д Фестивал со настап на Пол Ван Дајк

Тридневниот музички фестивал во Дојран од 6-ти до 8-ти јули започнува со светскиот ДЈ на електронска музика Paul Van Dyk

Повеќе

Џамбо Агушев на улицата на славните во Холивуд

ВИДЕО: Снимен нов спот „Let's Go to Hollywood“ со трубачкиот оркестар Агушеви

Повеќе

Избрани композициите за Фолк Фест 2018

19 композиции за годинашното издание на валандовскиот фолклорен фестивал 2018

Повеќе

Бред Пит и Леонардо ДиКаприо во најновиот филм на Тарантино

Квентин Тарантино ги здружи Бред и ДиКаприо во новиот филм за убиствата на кланот Менсон во филмската приказна „Си беше еднаш во Холивуд“

Повеќе

Претставена нашата песна за Евросонг 2018

Преку видео спот претставена нашата песна за Евровизија 2018

Повеќе

Доделени оскарите

„Обликот на водата“ го доби оскарот за најдобар филм на 90-тите доделувања на наградите Оскар

Повеќе

Објaвени номинациите за годинешните Оскари

Во недела на 4 март ќе се одржи 90-тото по ред издание на доделување на филмските награди Оскар

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.