Топ Новости >
Најдобар странски изведувач на музичките награди Оскар во Црна Гoра и четирикратен учесник на избор на песна за Евровизија хрватската манифестација „Дора“, пејачката Нина Бадриќ, на 05.04.2014 доаѓа на концертсно остварување во Македонија
Промотивниот филм за музичката ѕвезда Бијонсе од режисерот Џејк Нава (Jake Nava)
Словенечкиот музички состав „Perpetuum Jazzile“ запознавајќи се со македонската народна музика останал воодушевен од традиционалната македонска песна „Јовано Јованке“
Еден од најуспешните женски вокали на 20 век
Тијана Дапчевиќ, како претставник од Македонија на годинашниот Избор на песна на Евровизијата, ја претстави својата евровизиска нумера „To the Sky“
Музичката Венера која повеќе од две децении опстојува на врвот, се појави со нов спот и со своето совршено тело  
Долго најавуваната соработка помеѓу двете заносни убавици се остваи со нумерата "Can't Remember to Forget You" во која танцуваат и мамат воздишки
Швеѓанецот Мартин Карл Сандберг никогаш не се прославил во својата родна замја, но светските музички ѕвезди секогаш го ангажираат кога ќе им пресуши инспирацијата
Победничката евровизиска песна “Молитва“ на Марија Шерифовиќ изведена од учесничка на Руската музичка шоу програма “Фактор А“
Страница 6 од 7

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.