Топ Новости >

„Подарок“ - музички првенец на Влатко Сапламаев

  • Петок, Фев 17 2017

 


 


Композицијата „Подарок“ („Gift“) е авторско дело на мадиот музичар Влатко Сапламаев од Богданци, нашинец кој со години свири во различни бендови, а од неодамна реши да креира нешто свое.

Ова е првата авторска пијано композиција на Сапламаев и ја има крстено „Подарок“ затоа што самиот сака таа да биде подарок од него за сите кои би ја слушале. Влатко препорачува песната да се слуша кога секој е сам со себе за да се постигне најголемиот можен ефект. Неговата композиција раѓа уникатни чувства кои не секогаш можат да се најдат во секојдневниот живот.

Зад авторскиот потпис на Сапламаев стои завршената музичка академија на Универзитет „Гоце Делчев“ во Штип, отсек џез пијано.

Во композицијата владеат примеси од класична музика и македонски звуци. За ваквата музика тој вели дека не бара инспирација. Дека некогаш е најдобро е да се остави умот и срцето да се опуштат и дека секој може така да го постигне тоа што го сака.

Побарајте ги вашите уникатни чувства, во „Подарокот“ што ви го нуди Влатко. Вредно е да го слушнете и погледнете видеото во прилог. 

Почина светски познатиот DJ Avicii

Светски познатиот DJ Avicii, еден он светските имиња на денс музиката, пронајден мртов во Оман

Повеќе

Втора преобразба на оскаровката Шарлиз Терон

Холивудската убавица се здебелила 20 килограми и е препознатлива, но чувствува депресија од изгледот и новата филмска улога

Повеќе

Викторија Бекам критикувана за роденденска торта

Бившата Спаксица доживеала осуда од јавноста за овошната торта со која го прославила својот 44-ти роденден

Повеќе

Влатко Стефановски со концерт во Хрватска

Македонскиот гитарист Влатко стефановски ја воодушеви хрватската публика во преполната сала „Ватрослав Лисински“ во Загреб

Повеќе

Импозантно отварање на Д Фестивал со настап на Пол Ван Дајк

Тридневниот музички фестивал во Дојран од 6-ти до 8-ти јули започнува со светскиот ДЈ на електронска музика Paul Van Dyk

Повеќе

Џамбо Агушев на улицата на славните во Холивуд

ВИДЕО: Снимен нов спот „Let's Go to Hollywood“ со трубачкиот оркестар Агушеви

Повеќе

Избрани композициите за Фолк Фест 2018

19 композиции за годинашното издание на валандовскиот фолклорен фестивал 2018

Повеќе

Бред Пит и Леонардо ДиКаприо во најновиот филм на Тарантино

Квентин Тарантино ги здружи Бред и ДиКаприо во новиот филм за убиствата на кланот Менсон во филмската приказна „Си беше еднаш во Холивуд“

Повеќе

Претставена нашата песна за Евросонг 2018

Преку видео спот претставена нашата песна за Евровизија 2018

Повеќе

Доделени оскарите

„Обликот на водата“ го доби оскарот за најдобар филм на 90-тите доделувања на наградите Оскар

Повеќе
 


 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.