Топ Новости >
Акробации и free-running се само дел од интересните моменти со кои изобилува видеото на Сара Маркоска
Слатката мала принцеза која ја гледавме како весело игра во видеото за нејзиното "Зелено светло" Сара Маркоска
За спомен на неговиот другар Ѓешо
Гитарскиот маг - Влатко Стефановски го споделува „Сеир“ со публиката, во кој се содржани 10 нови авторски композиции, после многуте звуковни авантури кои ги приредил за публиката од сите меридијани
По повод денот на неговото раѓање промовирана книгата “Ова не е крај“ и видео за песната “Жао ми је“ 
Само за десет дена резервирани 5.000 влезници, иако цената за билетите сеуште не е огласена, ниту има објавено реклама за одржувањето на настанот
Оваа песна ми значи многу. Ја напишав во тежок период за мене затоа што изгубив пријател кој го сакаше животот , а тој ја изгуби битката со ракот, изјави Панчо за посветата на својот хрватски пријател ДЈ Бронсон
Даниел Кајмакоски и Фифи продолжуваат во музичката трка на „X Factor Adria“
Страница 4 од 4

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.