Топ Новости >
Пред рокот, панкот и металот власта спроведе блокада на музиката на Тони Зен особено по песната „Под контрола“
Tea со нов звук и видео запис
Гостување на Бора Чорба и одлична девет часовна предпразнична забава во организација на Иноватива Груп
По два месеца посветеност и активна работа конечно најновата песна на Дарко Илиевски
Иноватива Груп  заврши со подготовките за Free Zone Фестивалот кој ќе се одржи по втор пат во Општина Аеродром
Во петокот, Слаткаристика одржа уште еден успешен концерт, но сега за прв пат во Дојран. Журката се случи на плажата Алекс и помина во одлична атмосфера и супер забава на преку 2.000 посетители
Вечерва со почеток во 23 часот, концерт на Слаткаристика во Дојран
После освоеното второ место на Макфест 2014, Дарко Илиевски со нова песна и видео запис
Отворен конкурсот за учество на демо бендови заклучно до 22 август 
Страница 2 од 4

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.