Топ Новости >


Филмскиот терминатор, холивудската ѕвезда Арнолд Швајценегер деновиве својот престој во Париз го поминува со велосипед. 

Несекојдневна слика за мускулестиот јунак и поранешен калифорниски гувернер кој жари и пали на филмските платна со сите видови оружје и возила, а на Инстаграм на сите им препорачал да се возат со велосипед во Париз, ако сакаат навистина да го доживеат градот.

Шварценегер (69) бил во Франција за да го прими претседателскиот медал „Chevalier de la Legion d'Honneur“. Медалот му го доделил францускиот претседател Франсоа Оланд.

Уживањето во велосипедската променада низ Париз сакал да го споделил и со група туристи од Тајланд на кои им упаднал во чинот на создавањето на заедничката фотографија од престојот во градот на уметноста. Групата не го препознала веднаш, а тој им пришол и им се заблагодарил што им дозволил да им „упадне“ во фотографијата. Несекојдневниот спомен тајланѓаните ќе го паметат и понесат со себе како гест на пријателство од филмскиот робот Т-1000.

 


Мозочен удар ја загрози кариерата на Шерон Стоун

И холивудските ѕвезди се луѓе. Не се имуни ниту на стрес, ниту на болести

Повеќе

Почина српскиот актер Небојша Глоговац

По тешка болест, почина српскиот актер Небојша Глоговац на 48-годишна возраст, јавија српските медиуми

Повеќе

Денес се одбележуваат 37 години од раѓањето на Тоше Проески

На 25-ти јануари (на денешен ден) Тоше требаше да наполни 37 години

Повеќе

Песната на Балашевиќ „Дно на дното“ забранета во Србија

ВИДЕО: Дали е реално ова што се случува во Србија се прашува јавноста по забраната за емитување на сите радио станици на новата песна од Балашевиќ

Повеќе

Неугледната домаќинка за осум години заработила 33 милиони долари

Во прашање е нејзиниот извонреден глас, а за појавата се погрижија тим стилисти и креатори и, беше родена новата ѕвезда на „Британија има талент 2009“

Повеќе

Фчерашни со новогодишен хит

Крисмас сонг на Фчерашни

Повеќе

„Ono malo sreće“ - Нов албум на Здравко Чолиќ

Најновиот петнаесетти албум на Здравко Чолиќ од 15 декември пуштен во продажба

Повеќе

Осмата сезона на „Игра на тронови“ ќе пристигне во 2019

Софи Тарнер во интервју открива дека осмата последна сезона од „Игра на тронови“ ќе се емитува во 2019 година

Повеќе

Новото лице на Бранџелина

11-годишната Шајло е првото биолошко дете на големото семејство на Анџелина и Пит која наликува на двајцата свои родители 

Повеќе

Промоција на нова песна на Тоше Проески

Најава за нов албум со снимките на Тоше снимени во Лондон 

Повеќе

 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.