Топ Новости >

Селин Дион позираше гола за Вог

  • Четврток, Јул 06 2017


Тагата за двојната семејна загуба ја доведе до депресија, но се враќа во јавноста со полн сјај.

Познатата пејачка Селин Дион има серија на трагедии, но полека се враќа во нормала. Проживеа многу тежок период од животот. Во јануари минатата година, почина нејзиниот сопруг, а два дена подоцна нејзиниот брат. И двајцата починале како последица на карцином на грлото, што Селин целосно ја дотолчило. Преголемата тага ја одведе во депресија по што доживеала и нервен слом.

Медиумите пишува како таа се обидела да пронајде излез преку користење таблети, но се чини дека сè оставила зад себе и дека повторно ќе застане на нозе.
Во последниве денови, воодушевува со своите сјајни модни комбинации, но и без нив. Поточно, за „Vogue“ ја сними својата прва разголена фотографија. Градите ги покрила со рацете. Еврозивиската првенка на Франција, добитничка на филмски Оскар за хит нумерата за „Титаник“ неодамна почна да настапува повторно и е на турнеја низ Европа.

 

 


Прекрасен Денс микс

Танцувачки точки од незаборавни филмски музички хитови

Повеќе

Деспасито ја заживува порториканската економија

Tуристичкиот интерес за Порторико пораснал за 45 отсто, откако песната „Деспасито“ почна да се слуша низ целиот свет

Повеќе

Селин Дион позираше гола за Вог

Познатата пејачка и првенка на Евросонг, донитничка на Оскар за филмскиот хит во „Титаник“ маше тежок период животот, но полека се враќа во нормала

Повеќе

Терминатор на велосипед

Филмскиот актер Арнолд Шварценегер на велосипедска тура низ Париз

Повеќе

Здрава и енергична, а денес во количка

Исцрпената Јоко Оно

Повеќе

Дејвид Бекам ќе игра во филм на Гај Ричи

ФОТО: На Инстаграм веќе објави фотографија на неговата шминка за филмот "Екскалибур"

Повеќе

Почина Вања Лазарова

Згасна гласот на македонската музичка легенда

Повеќе

„Ла ла ленд“ по грешка прогласен за победник, Оскарот сепак за

Ова е прв пат во историјата на Оскарите да се направи грешка при прогласувањето на победникот

Повеќе

Вечерва се доделуваат оскарите

Водители на церемонијата се Мерил Стрип, Ворен Бити, Џенифер Анистон

Повеќе

„Подарок“ - музички првенец на Влатко Сапламаев

Видео: Нашинец кој научил да создава музика која раѓа уникатни чувства

Повеќе

 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.