Топ Новости >


Мал колаж од танцувачки нумери на познати филмски и светски музички хитови, нешто на што ќе се потсетат повозрасните генерации, а помладите ќе го доловат ритамот на едно не така далечно време. Прекрасен Денс микс

Танцувачки точки од незаборавни филмски музички хитови

Повеќе

Деспасито ја заживува порториканската економија

Tуристичкиот интерес за Порторико пораснал за 45 отсто, откако песната „Деспасито“ почна да се слуша низ целиот свет

Повеќе

Селин Дион позираше гола за Вог

Познатата пејачка и првенка на Евросонг, донитничка на Оскар за филмскиот хит во „Титаник“ маше тежок период животот, но полека се враќа во нормала

Повеќе

Терминатор на велосипед

Филмскиот актер Арнолд Шварценегер на велосипедска тура низ Париз

Повеќе

Здрава и енергична, а денес во количка

Исцрпената Јоко Оно

Повеќе

Дејвид Бекам ќе игра во филм на Гај Ричи

ФОТО: На Инстаграм веќе објави фотографија на неговата шминка за филмот "Екскалибур"

Повеќе

Почина Вања Лазарова

Згасна гласот на македонската музичка легенда

Повеќе

„Ла ла ленд“ по грешка прогласен за победник, Оскарот сепак за

Ова е прв пат во историјата на Оскарите да се направи грешка при прогласувањето на победникот

Повеќе

Вечерва се доделуваат оскарите

Водители на церемонијата се Мерил Стрип, Ворен Бити, Џенифер Анистон

Повеќе

„Подарок“ - музички првенец на Влатко Сапламаев

Видео: Нашинец кој научил да создава музика која раѓа уникатни чувства

Повеќе

 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.