Топ Новости >

Промоција на нова песна на Тоше Проески

  • Недела, Окт 01 2017


"Фан Клубот Тоше Проески“ и „Фондација Тоше Проески“ за следната недела, четврток 5-ти октомври најавуваат промоција на нова песна со гласот на Тоше од снимките за албумот кој го подготвуваше со продуценти во Лондон.

-„Недостасуваат зборови за да се опише среќата и задоволството кое го чувствуваме што ја добивме привилегијата и честа за прв пат ние, фановите, да промовираме нова песна од Тоше. Песната се вика 'Light the Flame' и ќе означува најава за новиот албум снимен во Лондон. Дојдете на 5-ти Октомври на Плоштад Македонија заедно да му дадеме почит на легендарниот пејач и човек.
Многумина се чудат и прашуваат "Како нова песна, нов албум, кога него го нема веќе 10 години"?
....ете баш тоа е нештото што го прави посебен, ова е уште еден доказ за неговата посветеност кон музиката....

Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше!“ е пораката и поканата од Фан Клуб Тоше Проески и Фондација Тоше Проески.

 


Новото лице на Бранџелина

11-годишната Шајло е првото биолошко дете на големото семејство на Анџелина и Пит која наликува на двајцата свои родители 

Повеќе

Промоција на нова песна на Тоше Проески

Најава за нов албум со снимките на Тоше снимени во Лондон 

Повеќе

Документарец за режисерот Спилберг

Излезе првиот трајлер за документарниот филм посветен за живото и работата на легендарниот филмски режисер Стивен Спилберг

Повеќе

Почина Љубиша Самарџиќ

Филмскиот Шурда, Смоки и многу други партизански лика останаа на филмските ленти, а нивниот изведувач, актерот Љубиша Самарџиќ почина вчера, 8 септември во 81 година од животот

Повеќе

Рангирање на филмските трилогии

Не секогаш првиот филм од трилогијата е и најгледан

Повеќе

Прекрасен Денс микс

Танцувачки точки од незаборавни филмски музички хитови

Повеќе

Деспасито ја заживува порториканската економија

Tуристичкиот интерес за Порторико пораснал за 45 отсто, откако песната „Деспасито“ почна да се слуша низ целиот свет

Повеќе

Селин Дион позираше гола за Вог

Познатата пејачка и првенка на Евросонг, донитничка на Оскар за филмскиот хит во „Титаник“ маше тежок период животот, но полека се враќа во нормала

Повеќе

Терминатор на велосипед

Филмскиот актер Арнолд Шварценегер на велосипедска тура низ Париз

Повеќе

Здрава и енергична, а денес во количка

Исцрпената Јоко Оно

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.