Топ Новости >


Американската актерка Анџелина Џоли имаше специјална придружба на премиерата на филмот "The Breadwinner", кој се одржа во рамките на Филмскиот фестивал во Лос Анџелес.

Анџелина Џоли не се појавува често во јавноста со своите деца, па доаѓањето на нејзините ќерки на премиерата на "The Breadwinner" предизвика медиумски возбуда.

Анџелина ги предводеше 11-годишната Шајло и 12-годишната Захара, кои беа многу забавувани од нивната мајка.
Малата Шајло беше видливо повлечена од нејзината постара сестра и покрај големото насмевка на пред фоторепортерите.

На прв поглед тешко е да се открие на кого повеќе личи убавото девојче.

Само што ќе помислите дека е копија на својата мајка Анџелина ќе се замислите колку личи со својот татко Бред откако ќе ја споредите со неговото лице во младоста, како златокосо момче.


Едно е сигурно - Шајло "го собрала" во себе најдоброто од двајцата родители.
Убавина и семејно искуство. Само уште да го има талентот на родителите, па може да ја очекуваме на филмските платна.


Мозочен удар ја загрози кариерата на Шерон Стоун

И холивудските ѕвезди се луѓе. Не се имуни ниту на стрес, ниту на болести

Повеќе

Почина српскиот актер Небојша Глоговац

По тешка болест, почина српскиот актер Небојша Глоговац на 48-годишна возраст, јавија српските медиуми

Повеќе

Денес се одбележуваат 37 години од раѓањето на Тоше Проески

На 25-ти јануари (на денешен ден) Тоше требаше да наполни 37 години

Повеќе

Песната на Балашевиќ „Дно на дното“ забранета во Србија

ВИДЕО: Дали е реално ова што се случува во Србија се прашува јавноста по забраната за емитување на сите радио станици на новата песна од Балашевиќ

Повеќе

Неугледната домаќинка за осум години заработила 33 милиони долари

Во прашање е нејзиниот извонреден глас, а за појавата се погрижија тим стилисти и креатори и, беше родена новата ѕвезда на „Британија има талент 2009“

Повеќе

Фчерашни со новогодишен хит

Крисмас сонг на Фчерашни

Повеќе

„Ono malo sreće“ - Нов албум на Здравко Чолиќ

Најновиот петнаесетти албум на Здравко Чолиќ од 15 декември пуштен во продажба

Повеќе

Осмата сезона на „Игра на тронови“ ќе пристигне во 2019

Софи Тарнер во интервју открива дека осмата последна сезона од „Игра на тронови“ ќе се емитува во 2019 година

Повеќе

Новото лице на Бранџелина

11-годишната Шајло е првото биолошко дете на големото семејство на Анџелина и Пит која наликува на двајцата свои родители 

Повеќе

Промоција на нова песна на Тоше Проески

Најава за нов албум со снимките на Тоше снимени во Лондон 

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.