Топ Новости >

Неугледната домаќинка за осум години заработила 33 милиони долари

  • Понеделник, Јан 08 2018


Сузан Бојл, после осум години од нејзиното претставување на „Британија има талент“ во 2009 година, таа зад себе има успешна осум годишна кариера и заработени 33 милиони долари.
Се сеќавате на изненадувањето на жирито и публиката од нејзиното излегување на сцена на свои 47 години, тогаш невработена, со амбиции да стане професионална пејачка.
Убавиот глас, самодовербата и тимот на „Британија има талент“ кои за награда и овозможија усппешно претставување пред пошироката публика со јавни настапи ширум светот и овозможија да го промени својот живот.

Таа стана инспирација и пример дека годините и изгледот сепак не се важни кога постои талент и силна волја.

Сузан Бојл заработи седум милиони долари само од нејзините настапи пред Папата, британската кралица и Барак Обама.

Медиумите велат дека животот за неа почна по нејзиното појавување во јавноста и самата музичката кариера која ја посакуваше одамна чекајќи прилика да блесне со својот глас. Сузан за себе вели дека не сака да е постојано присутна во јавноста и затоа само повремено има настапи.Песната на Балашевиќ „Дно на дното“ забранета во Србија

ВИДЕО: Дали е реално ова што се случува во Србија се прашува јавноста по забраната за емитување на сите радио станици на новата песна од Балашевиќ

Повеќе

Неугледната домаќинка за осум години заработила 33 милиони долари

Во прашање е нејзиниот извонреден глас, а за појавата се погрижија тим стилисти и креатори и, беше родена новата ѕвезда на „Британија има талент 2009“

Повеќе

Фчерашни со новогодишен хит

Крисмас сонг на Фчерашни

Повеќе

„Ono malo sreće“ - Нов албум на Здравко Чолиќ

Најновиот петнаесетти албум на Здравко Чолиќ од 15 декември пуштен во продажба

Повеќе

Осмата сезона на „Игра на тронови“ ќе пристигне во 2019

Софи Тарнер во интервју открива дека осмата последна сезона од „Игра на тронови“ ќе се емитува во 2019 година

Повеќе

Новото лице на Бранџелина

11-годишната Шајло е првото биолошко дете на големото семејство на Анџелина и Пит која наликува на двајцата свои родители 

Повеќе

Промоција на нова песна на Тоше Проески

Најава за нов албум со снимките на Тоше снимени во Лондон 

Повеќе

Документарец за режисерот Спилберг

Излезе првиот трајлер за документарниот филм посветен за живото и работата на легендарниот филмски режисер Стивен Спилберг

Повеќе

Почина Љубиша Самарџиќ

Филмскиот Шурда, Смоки и многу други партизански лика останаа на филмските ленти, а нивниот изведувач, актерот Љубиша Самарџиќ почина вчера, 8 септември во 81 година од животот

Повеќе

Рангирање на филмските трилогии

Не секогаш првиот филм од трилогијата е и најгледан

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.