Топ Новости >

Претставена нашата песна за Евросонг 2018

  • Понеделник, Мар 12 2018

 


 

Вчера, во премиерното издание на Дневникот на МТВ беше промовиран видео спотот и песната „Lost and Found“ на групата „Eye Que“ која годинава ќе не' претставува на Евровизија во Лисабон, Португалија.

Текстот и музиката се дело на фронтменот на групата Бојан Трајковски, а аранжманот на песната е на Дарко Димитров.

За спотот е интересно тоа што е сниман во два одделни кадри. Режиран е од страна на Јован Коцировски и за негово снимање е ангажиран голем тим за се да изгледа скоцкано.Видеото од пред 12 часа е закачено на официјалниот Youtube канал на Евровизија.

Финалната вечер за изборо на песна на Евровизија е закажан за 12 мај.


 

Избрани композициите за Фолк Фест 2018

19 композиции за годинашното издание на валандовскиот фолклорен фестивал 2018

Повеќе

Бред Пит и Леонардо ДиКаприо во најновиот филм на Тарантино

Квентин Тарантино ги здружи Бред и ДиКаприо во новиот филм за убиствата на кланот Менсон во филмската приказна „Си беше еднаш во Холивуд“

Повеќе

Претставена нашата песна за Евросонг 2018

Преку видео спот претставена нашата песна за Евровизија 2018

Повеќе

Доделени оскарите

„Обликот на водата“ го доби оскарот за најдобар филм на 90-тите доделувања на наградите Оскар

Повеќе

Објaвени номинациите за годинешните Оскари

Во недела на 4 март ќе се одржи 90-тото по ред издание на доделување на филмските награди Оскар

Повеќе

Нов видео спот на Дубиоза колектив

Видео спот кој во паќет со песната ги исмева реалните шоуа

Повеќе

Мозочен удар ја загрози кариерата на Шерон Стоун

И холивудските ѕвезди се луѓе. Не се имуни ниту на стрес, ниту на болести

Повеќе

Почина српскиот актер Небојша Глоговац

По тешка болест, почина српскиот актер Небојша Глоговац на 48-годишна возраст, јавија српските медиуми

Повеќе

Денес се одбележуваат 37 години од раѓањето на Тоше Проески

На 25-ти јануари (на денешен ден) Тоше требаше да наполни 37 години

Повеќе

Песната на Балашевиќ „Дно на дното“ забранета во Србија

ВИДЕО: Дали е реално ова што се случува во Србија се прашува јавноста по забраната за емитување на сите радио станици на новата песна од Балашевиќ

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.