Топ Новости >

Бред Пит и Леонардо ДиКаприо во најновиот филм на Тарантино

  • Понеделник, Мар 19 2018

 


 


 

Бред Пит ќе му се придружи на Леонардо Ди Каприо во новиот филм на Квентин Тарантино „Си беше еднаш во Холивуд“.

Тарантино, кој пишува и режира, го опишува проектот како "приказна што се случува во Лос Анџелес во 1969 година, на врвот на Хипи Холивуд, а зборува за кланот на Чарлс Менсон и неговата најпозната жртва Шерон Тејт.

Ди Каприо ќе го игра Рик Далтон, поранешна ѕвезда на западна телевизиска серија, додека Пит ќе биде неговиот долгогодишен дублер, Клиф Бут.

"Работев на ова сценарио веќе пет години, како и во поголемиот дел од мојот живот во округот Лос Анџелес, вклучително и во 1969 година, кога имав 7 години", рече Тарантино во соопштението. "Многу сум возбуден што ја раскажувам оваа приказна за Л.А. и Холивуд кои повеќе не постојат. И не можев да бидам посреќен во однос на динамичкото здружување на ДиКаприо и Пит како Рик и Клиф. "

Тарантино претходно работел со Пит во "Inglourious Basterds", кој беше номиниран за осум награди за Оскар. Ди Каприо глумеше во “Django Unchained” на Тарантино, кој освои пет оскари.

Премиерата е закажана за 9 август 2019 година. Отворањето e на 50-годишнината од денот кога семејството Менсон ги изврши убиствата на Ла Бианка, а еден ден по убиството на актерката Шерон Тeјт, во семејната куќа каде живееше со нејзиниот сопруг Роман Полански. Во моментот на смртта Тејт беше во осумипол месечна бременост. Грозното убиство оставило неизбришлива трага во сеќавањето на тогаш младиот Тарантино, што сега ја опишува во својата најнова филмска сторија. 

 


Почина светски познатиот DJ Avicii

Светски познатиот DJ Avicii, еден он светските имиња на денс музиката, пронајден мртов во Оман

Повеќе

Втора преобразба на оскаровката Шарлиз Терон

Холивудската убавица се здебелила 20 килограми и е препознатлива, но чувствува депресија од изгледот и новата филмска улога

Повеќе

Викторија Бекам критикувана за роденденска торта

Бившата Спаксица доживеала осуда од јавноста за овошната торта со која го прославила својот 44-ти роденден

Повеќе

Влатко Стефановски со концерт во Хрватска

Македонскиот гитарист Влатко стефановски ја воодушеви хрватската публика во преполната сала „Ватрослав Лисински“ во Загреб

Повеќе

Импозантно отварање на Д Фестивал со настап на Пол Ван Дајк

Тридневниот музички фестивал во Дојран од 6-ти до 8-ти јули започнува со светскиот ДЈ на електронска музика Paul Van Dyk

Повеќе

Џамбо Агушев на улицата на славните во Холивуд

ВИДЕО: Снимен нов спот „Let's Go to Hollywood“ со трубачкиот оркестар Агушеви

Повеќе

Избрани композициите за Фолк Фест 2018

19 композиции за годинашното издание на валандовскиот фолклорен фестивал 2018

Повеќе

Бред Пит и Леонардо ДиКаприо во најновиот филм на Тарантино

Квентин Тарантино ги здружи Бред и ДиКаприо во новиот филм за убиствата на кланот Менсон во филмската приказна „Си беше еднаш во Холивуд“

Повеќе

Претставена нашата песна за Евросонг 2018

Преку видео спот претставена нашата песна за Евровизија 2018

Повеќе

Доделени оскарите

„Обликот на водата“ го доби оскарот за најдобар филм на 90-тите доделувања на наградите Оскар

Повеќе

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.