Топ Новости >
Познатиот и успешен дует во неколкуте хитови овојпат ќе соработуваат и на химната на претстојното Светско првенство во фудбал 
Од престижното Американско здружение на филмски актери наградата за најдобра актерска екипа ја освои филмската постава на “Американски измамници“
Оваа песна ми значи многу. Ја напишав во тежок период за мене затоа што изгубив пријател кој го сакаше животот , а тој ја изгуби битката со ракот, изјави Панчо за посветата на својот хрватски пријател ДЈ Бронсон
Кога продукциите се плодни, тогаш и наградите се тешки за доделување. Така, годинава Американското здружение на продуцентите (PGA) годинава не можеше да се одлучи меѓу филмовите „Гравитација" (Gravity) и „Дванаесет години ропство (12 Years a Slave), па двата на свеченоста во неделата навечер во Лос Анџелес беа прогласени за најдобри филмски остварувања во изминатата 2013 година
Даниел Кајмакоски и Фифи продолжуваат во музичката трка на „X Factor Adria“
Го загуби бракот заради порно ѕвездите со кои се дружеше постојано, со луди забави и полноќни журки и еве конечно стана официјално сопруг на порно актерка. Контроверзниот актер Чарли Шин објави дека се оженил со порно актерката Брет Роси
Поп антологија на годината што измина со најдоброто и најдобрите и одбрана експресија на звуци од само шест минути
Страница 19 од 19

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.