Топ Новости >
Првиот Бетмен, сега во улога на Човек птица ги собира кладбите за Оскар
Познатиот сараевски кант автор почина денеска во 66-та година од животот
Филмот „Момчештво“ освои четири од главните награди на годинешниот Филмскиот фестивал 
Јапонска музичка група одушевена од македонската народна и музичка традиција
Рим и светот се простија со убавицата од филмското платно - Вирна Лизи
После 30 години од првиот филм за борецот од иднината Теминатор се враќа со нов филм. Ѕирнете во светот на иднината! 
Галерија: Холивудскиот оскаровец со сопругата Камила и трите слатки дечиња
Македонскиот претставник за Евросонг беше избран вечерва на „Скопскиот фестивал“
Српскиот актер и хуморист, познат од трилерот и ТВ серијал “Тесна кожа“ почина денеска по долго боледување
Страница 10 од 21

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.