Топ Новости >

Деспасито на Балкански начин

  • Четврток, Авг 24 2017


Младиот Емир Туцаковиќ со оригинален текст по тактот на мега хитот „Деспасито“. По нашки тој звучи како „Диж се Тито“.

„Ни го крадат животот, младите одат во Порторико,
на сите ни е мака, молчиме гласовито,
елито, елито, зове мито, не крадат законито

џабе ни е корзо без улицата на Броз, 

.... Дигај се Тито.

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.