Топ Новости >

Уништувач на инстаграм специјалитети

  • Петок, Окт 27 2017


Фотографирањето на  јадењето нарачано во ресторан, пијалокот, кафето послужено во угостителски објект е редовна навика на корисниците на социјалните мрежи. Сакајќи да се пошегува со навиките на пријателите Мишел Пол (Michael Paul) направил интересно видео со наслов: Како да им ги уништите на луѓето инстаграм фотографиите. 

Уништувачот на Инстаграм задоволството е брз и успешен во својата намера. Ама, како реагираат изненадените, на кои цела нарачана порција им останува во тањирот, ама фото впечатокот го нема.

Погледнете видео.Се сеќавате ли на плочка - кривулица

Би заиграле ли плочка - кривулица доколку ја видите на тротоар?

Повеќе

Јапонски воз со 350 км на час

ВИДЕО: Каква брзина, каков баланс и амортизација на движењата

Повеќе

Вселената влијае на ДНК структурата кај човекот

Неочекувани промени во ДНК стриктурата по едногодишен престој во Вселената констатирани кај американски космонаут

Повеќе

Почина физичарот Стивен Хокинг

Рано утрово на 76 годишна возраст почина еден од најголемите светски умови

Повеќе

Продиџи на акустична гитара

Италијански виртуаоз на гитара свири хитови на „The Prodigy“

Повеќе

Кои се најчестите презимиња во словенските земји

Мапа со најчесто употребувани презимиња во европските земји, со акцент на зачестеноста и сличноста во словенските земји

Повеќе

Десет години истата клупа

Украински фотограф низ неговиот прозорец ја сликал истата клупа десет години

Повеќе

Цивилизирани кралеви на џунглата

ВИДЕО: Лавови одомаќинети на патот

Повеќе

Дали секоја Нова година Ви е иста?

Фото сесија на четворица другари од нивните заеднички прослави на Новата Година

Повеќе

Астрономски календар за 2018

Какви астрономски појави најавуваат научниците за следната 2018 година?

Повеќе

 


 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.