Топ Новости >

 


 

Американската Амбасада во Македонија со интересна креација за Ноќта на вештерките.

Тролање и плашење за Halloween со жолти комбиња и странски служби.

Жолти комбиња - синоним за странските служби кои прислушкувале во Македонија за која обвинуваше минатата власт дека се извор на прислушкувањата, направени од тикви и сателитска антена.

Досетливо и креативно се одбележува празникот во Американската Амбасада во Македонија.

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.