Топ Новости >


„Колку е стара сестра ми?“ е прашањето од математичкиот проблем кој го решаваат упорно двајцата колеги, низ смеа.

Пробајте и вие да го решите проблемот, ако не барем ќе се насмеете и ќе научите дека математиката може да биде и забавна.

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.