Топ Новости >

Уништувач на инстаграм специјалитети

  • Петок, Окт 27 2017


Фотографирањето на  јадењето нарачано во ресторан, пијалокот, кафето послужено во угостителски објект е редовна навика на корисниците на социјалните мрежи. Сакајќи да се пошегува со навиките на пријателите Мишел Пол (Michael Paul) направил интересно видео со наслов: Како да им ги уништите на луѓето инстаграм фотографиите. 

Уништувачот на Инстаграм задоволството е брз и успешен во својата намера. Ама, како реагираат изненадените, на кои цела нарачана порција им останува во тањирот, ама фото впечатокот го нема.

Погледнете видео.По што ќе ја запаметите 2017

Видео: Еве нешто од светскиот избор

Повеќе

Несекојдневен уметник

Слон со уметничка прецизност го црта својт вид

Повеќе

Хуманоиден робот кој ги сака луѓето, ама не знае зошто

Не е Терминатор. Вели дека е технички продукт, ама одговара на поимот жена. Наречен е Софија

Повеќе

Halloween странски служби

Американската амбасада во Македонија со интересна креација за Ноќта на вештерките

Повеќе

Уништувач на инстаграм специјалитети

ВИДЕО: Како да уништите инстаграм фотографии за јадењата нарачани во угостителски објект 

Повеќе

Пешачки премин на кој задолжително ќе закочите

Иновација: Три димензионалниот пешаки премин создава илузија дека ќе се судрите со бетонски зебри и секако ќе кочите како луди

Повеќе

Необична танцувачка двојка

ВИДЕО: Ајде да танцуваме

Повеќе

Прва фотографија од црна материја што спојува две галаксии

Астрофизичарите од Канада успеале да ја направат првата слика на „мост“ од црна материја за кој се верува дека поврзува две галаксии

Повеќе

Мајки со бебиња играат Деспасито

ВИДЕО: Светскиот хит-ритам прифатен и од мајките

Повеќе

Деспасито на Балкански начин

Тактот е ист, ама звучи „Диж се Тито“

Повеќе

 


 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.