Топ Новости >

Астрономски календар за 2018

  • Понеделник, Дек 25 2017


Вселената не мирува. Какви астрономски појави најавуваат научниците за следната 2018 година?

Полна супер месечина, тотално лунарно помрачување на 31 јануари, делумно помрачување на сонцето на 15 февруари, во април и мај метеорски дождови, на 9 мај Јупитер ќе биде најблиску до земјата, ...

Погледнете ги останатите очекувања, пресметани и прикажани на "Science Nature Page".

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.