Топ Новости >

Дали секоја Нова година Ви е иста?

  • Сабота, Дек 30 2017


Фото сесија на четворица другари од нивните заеднички прослави на Новата Година.

Секоја година се постари, повозрасни, а тие се потрудиле да бидат исти, и во облеката, и во позата, и во меракот за заедничко славење.
Дали ова е доказ дека Новата година е клише, или можеби Ви се допаѓа идеата за едно сложно другарство и заедничките новогодишни спомени.

Вие не мора да го прифатите истиот проект, но сигурно имате предизвик да се запрашате: Дали секоја Нова одина Ви е иста?

 

 


Цивилизирани кралеви на џунглата

ВИДЕО: Лавови одомаќинети на патот

Повеќе

Дали секоја Нова година Ви е иста?

Фото сесија на четворица другари од нивните заеднички прослави на Новата Година

Повеќе

Астрономски календар за 2018

Какви астрономски појави најавуваат научниците за следната 2018 година?

Повеќе

По што ќе ја запаметите 2017

Видео: Еве нешто од светскиот избор

Повеќе

Несекојдневен уметник

Слон со уметничка прецизност го црта својт вид

Повеќе

Хуманоиден робот кој ги сака луѓето, ама не знае зошто

Не е Терминатор. Вели дека е технички продукт, ама одговара на поимот жена. Наречен е Софија

Повеќе

Halloween странски служби

Американската амбасада во Македонија со интересна креација за Ноќта на вештерките

Повеќе

Уништувач на инстаграм специјалитети

ВИДЕО: Како да уништите инстаграм фотографии за јадењата нарачани во угостителски објект 

Повеќе

Пешачки премин на кој задолжително ќе закочите

Иновација: Три димензионалниот пешаки премин создава илузија дека ќе се судрите со бетонски зебри и секако ќе кочите како луди

Повеќе

Необична танцувачка двојка

ВИДЕО: Ајде да танцуваме

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.