Топ Новости >

Цивилизирани кралеви на џунглата

  • Вторник, Јан 02 2018

 


 


Емитување во живо на сцени од лавовска блокада на патот кои го попречуваат движењето на автомобилите и воопшто собраќајот. 

Извесен Jave Mann постирал видео на „gostream.co“ каде ја најавува гледката како „Изгладнети лавови напаѓаат автомобил“. Сепак, од нападот нема ништо освен бомбастичноста на најавата, додека лавовите изгледаат исцрпени и без сила за борба дури и кога возачите излегуваат од возилата за да направат фотографски запис од настанот.

Сепак, заслужуваат да бидат нахранети од тие кои им го реметат природниот спокој во џунглата, со асфалтираниот пат и возилата, на кои лавовите очигледно се навикнале.

 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.