Топ Новости >

Бесрамно емитување - ГДОМ собира потписи

  • Среда, Апр 08 2015


По најавата дека активисти и поддржувачи на Граѓанската движење за одбрана на Македонија започнале постапка на собирање потписи од врата на врата за поведување иницијатива за обвинение на Заев за велепредавство со пуштањето на таканаречените политички бомби на опозицијата, денеска на ФБ страната на СДСМ презентирана Бесрамна проекција на собирачите на потписи, во вид на пародија.

Вечерва и поддржувачот на владините политики, т.н. политички аналитичар Владимир Божиновски во емисијата „24 Анализа“ на каналот 24 Вести, не ја оправда постапката на собирање потписи за обвинение, со зборовите: - „Се знае кој може да покрене обвинение, ако има елементи. Тоа со потписи не се прави“.

Инаку денеска повеќе портали објавија дека има раскол во редовите на ГДОМ со оставка на повеќемина членови, како Ванчо Петрушевски, атерот Тони Михајловски, професорот Нуневски и други.

По, ова сознание полесно ќе ви биде да ја разберете пародијата и идејата на соцојалдемократската младина дека секоја присила на власта завршува со сендвич партија.Доаѓа живот во Гевгелија

ВИДЕО од средбите со граѓаните со кандидатите за градоначалник и членови на Сoвет од СДСМ и коалиционите партнери

Повеќе

Тамара Венова - Да го вратиме спортскиот дух на општината

На овие локални избори, Програмата „Живот во Гевгелија за сите“ спортот и рекреацијата ги става во категоријата на приоритетни проекти

Повеќе

Младите во фокусот со „Живот за сите во Гевгелија“

Градиме по план - Нов мултимедијален културен центар за Гевгелија

Повеќе

Визија за Гевгелија која носи успеси

Обраќање на Даниела Иљкова, кандидат за советник од СДСМ и коалиционите партнери

Повеќе

Ташко Дојчинов - првите проекти на новата локална самоуправа

Носителот на листата на СДСМ и коалиционите партнери се залага за зеленило наместо бетон на сегашниот простор на градскиот пазар во центарот на Гевгелија

Повеќе

Сашо Поцков: Гевгелија мора да оди напред

Приоритети: Водоснабдување со здрава и чиста вода  и гасификација на Гевгелија

Повеќе

Македонија слободна, слободно живее!

Видео од говорот на премиерот Зоран Заев по повод одбележувањето на Денот на независноста

Повеќе

Арсенот - крал на отровите, отров за кралевите

Видео анимација за познатата гевгелиска вода Арсена и нејзината надалеку прочуена закана за здравјето на луѓето 

Повеќе

Тоалетни членови

Изјава на Богдан Илиевски - Бетмен за членството во новиот ИК на ДПМНЕ

Повеќе

Привидение на Ж

Летечки пасош во судница

Повеќе

 


 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.