Топ Новости >


Претседателот да ти бил „божји пратеник“, а ние д не сме знаеле до сега се' додека за тоа, без никакво писмено овластување, не проговори црковно лице од МПЦ, па така и саботажата за оваа недела на Среќко Поповски има третман на „натприродна“.

Дали Македонија е држава каде Бетмен го брани криминалот?
Кои се аргументите на директорската револуција наспроти молкот за работата на СЈО и стравот на Груевски дека му следува затвор?
Латас прогнозира дека Груевски до 2019-та е невин човек? А после, бате? Признаваш дека ќе оди во затвор?

За овие и за други општествено-политички аргументи од најновата „Саботажата“ бр. 42 од 6 март 2017 емитувана на „Алсат М“ телевизија.Пријатели - македонска верзија

„Пријатели“ - нов серијал во македонска верзија

Повеќе

Политико во елемент

Саше Ивановски за Ѕинго и Стојменов

Повеќе

Кај се луѓето?

И Траволта збунет од најавата за слава, а затечената празнина пред штабот на ДПМНЕ

Повеќе

Доаѓа живот во Гевгелија

ВИДЕО од средбите со граѓаните со кандидатите за градоначалник и членови на Сoвет од СДСМ и коалиционите партнери

Повеќе

Тамара Венова - Да го вратиме спортскиот дух на општината

На овие локални избори, Програмата „Живот во Гевгелија за сите“ спортот и рекреацијата ги става во категоријата на приоритетни проекти

Повеќе

Младите во фокусот со „Живот за сите во Гевгелија“

Градиме по план - Нов мултимедијален културен центар за Гевгелија

Повеќе

Визија за Гевгелија која носи успеси

Обраќање на Даниела Иљкова, кандидат за советник од СДСМ и коалиционите партнери

Повеќе

Ташко Дојчинов - првите проекти на новата локална самоуправа

Носителот на листата на СДСМ и коалиционите партнери се залага за зеленило наместо бетон на сегашниот простор на градскиот пазар во центарот на Гевгелија

Повеќе

Сашо Поцков: Гевгелија мора да оди напред

Приоритети: Водоснабдување со здрава и чиста вода  и гасификација на Гевгелија

Повеќе

Македонија слободна, слободно живее!

Видео од говорот на премиерот Зоран Заев по повод одбележувањето на Денот на независноста

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.