Топ Новости >

Оливер Спасовски со признание од Ивона на говорница

  • Среда, Мар 29 2017


Официјалната информација емитувана на ТВ Сител вечерта кога Груевски очекуваше состав на Влада дека ја прифатил Платформата на албанските партии во тонски запис ја пушти пратеникот од СДСМ Оливер Спасовски на парламентарната говорница од седницата на Совранието на РМ.

-„Претседателот на ДУИ прифатил да влезе во коалиција со ВМРО ДПМНЕ откако лидерот Никола Груевски ја прифатил платформата на албанците“, звучеше тонскит запис од вестите.

Откривајќи ја вистината со гласот на новинарката/презентер Ивона Талевска Спасовски упати порака до пратениците дека треба да се вратат со работа по дневниот ред наместо бесмислените дискусии, реплики и контра реплики, а тоа е изборот на комисија за именувања и избор на претседател на Собранието на РМ со што ќе се заокружи конститутивната седница на Парламентот и ќе продолжат да функционираат демократските тела во државата.

- „ Во Македонија во последните 10 години постои само единствена  платформа - тоа е Криминалната платформа, а онаа за која сакате да зборувате еве да чуете кај што Ве потсетува Ивона Талевска дека Груевски прифатил платформа со ДУИ па Ивона  ве бодреше колку е тоа добро што Груевски направил за албанците“, потсети Оливер Спасовски од говорницата на Собранието. Пријатели - македонска верзија

„Пријатели“ - нов серијал во македонска верзија

Повеќе

Политико во елемент

Саше Ивановски за Ѕинго и Стојменов

Повеќе

Кај се луѓето?

И Траволта збунет од најавата за слава, а затечената празнина пред штабот на ДПМНЕ

Повеќе

Доаѓа живот во Гевгелија

ВИДЕО од средбите со граѓаните со кандидатите за градоначалник и членови на Сoвет од СДСМ и коалиционите партнери

Повеќе

Тамара Венова - Да го вратиме спортскиот дух на општината

На овие локални избори, Програмата „Живот во Гевгелија за сите“ спортот и рекреацијата ги става во категоријата на приоритетни проекти

Повеќе

Младите во фокусот со „Живот за сите во Гевгелија“

Градиме по план - Нов мултимедијален културен центар за Гевгелија

Повеќе

Визија за Гевгелија која носи успеси

Обраќање на Даниела Иљкова, кандидат за советник од СДСМ и коалиционите партнери

Повеќе

Ташко Дојчинов - првите проекти на новата локална самоуправа

Носителот на листата на СДСМ и коалиционите партнери се залага за зеленило наместо бетон на сегашниот простор на градскиот пазар во центарот на Гевгелија

Повеќе

Сашо Поцков: Гевгелија мора да оди напред

Приоритети: Водоснабдување со здрава и чиста вода  и гасификација на Гевгелија

Повеќе

Македонија слободна, слободно живее!

Видео од говорот на премиерот Зоран Заев по повод одбележувањето на Денот на независноста

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.