Топ Новости >

Фашизмот на Груевски на дело

  • Сабота, Апр 29 2017


Крвавиот четврток во Законодавниот дом регистриран од камерите на нападнатите.
Како изгледа фашистичкото лице на груевизмот и терористичкиот начин на владеење на ДПМНЕ.
Врв на насилството и тиранијата врз народните избраници во нарродниот Парламент - полицијата пропушташе народ, полицајците се поздравуваа со протестирачите, дури и со носителите на црни маскирни маски.

Кога е загрозена јавна институција, највисокиот законодавен дом , како е можно полицијата да дозволи без процедура на контрола на граѓаните, легитимација и проверка на торбите, или проверка на можност за носење оружје да дозволи таков слободен влез во Собранието кко да се на прошетка на „Отворен ден во Собранието“.

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.