Топ Новости >

 


 

Условни казни за напаѓачите на пратениците во Собранието на РМ од 27 април. Судиите ги прифатија одредниците на адвокатите на напаѓачите дека тоа биле примерни граѓани кои се каат.

Како изгледа „извинувањето“ - секвенци од нападите од крвавиот четврток во Собранието на РМ. 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.