Топ Новости >

Глупостите на Каракамишева

  • Сабота, Јун 03 2017


Само глупоста и вселената се бесконечни.

Така коментираат гледачите на Фејсбук на аргументите на професорката Тања Каракамишева во дебата за ТВ Нова:

„Заев се прави главен шизик, цела администрација е вмровска, сите во администрација се вмровци... ало, во кој свет живеете, сакате да ми бидете професор? Јас сум вселена за Вас“, се вреднува Каракамишева во дебата со свој колега правник.  

Згора на се', професорката по Уставно право Тања Каракамишева го нарече Уставот тоалетна хартија.

Бог да чува од самобендисани уставни експертки кои се претставуваат како "вселена", а го прогласуваат Уставот за тоалетна хартија (исто ко Иљче Гебелс). Глупоста на Каракамишева е поголема од вселената“, пишува порталот „Сеир“ од каде го превземаме видеото.

 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.