Топ Новости >

ВИДЕО - Луксузот во Владата наследен од Груевски и ДПМНЕ

  • Понеделник, Јун 05 2017

 


 

Новинарските екипи денес влегоа во Владата пред почетокот на закажаната прва седница на новиот владин состав. Вџашени од ентериерот новинарите и снимателските екипи слободно снимаа за внатрешното „ќитење“ на зградата на владата.

Можеби за претходниците тоа е луксуз, но за народот, болните, за земјоделците...тоа е дефинитивно арчење на народните пари.

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.