Топ Новости >


Поранешниот премиер, нарачател на реновирањето на зградата на Владата, Никола Груевски од неа направил блиндиран бункер за себе. Непробојни стакла, боци со кислород, блиндирани врати тешки и до 1 тон. Параноја, или страв од тоа дека сето незаслуженото коешто  го уживал некој може да му го земе!?

Ова е видео креирано од ФБ групата „Странски служби“ инспирирано од истражувачката сторија емитувана во рамките на емисијата 360 степени на „Алсат М“ телевизија.

Насловот на видеото НИЕ СМЕ ЛУДАЦИ! - е инспириран од познатата реплика на чуварот на државната каса Зоран Ставрески, која не успеал да ја дочува од Груевски, во епизодата: Баснословната барокна шампита #БУНКЕР торта.

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.