Топ Новости >


„Вилипче замина од функција без да ги поздрави патриотите со песна. За да не плачат, еве една утешна“. 

Ваква е најавата на видеото за последното збогување со песна на поранешниот функционер на ДПМНЕ и директор на Државниот Архив на Македонија Филип Петровски кого на вчерашната седница Владата го разреши од функција и му додели отказ. 

Досега Филип секоја акција на протестите „За заедничка Македонија“ ја проследуваше со песна од својот компјутер. Протести, зад чија иницијатива се криеше и „толпата народ“ која влезе во Собранието на РМ крвавиот четврток на 27 април.

Па, збогум Вилипче. 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.