Топ Новости >


На обвинетиот груевски за три тешки кривични дела со одземен пасош како мерка на сигурност барана од СЈО, во судница додека чека да даде исказ, наместо муви кои во народната изрека летаат околу главата на секој кривец, му облетува ПАСОШ, а лицето Н.Г. гледа како му одлетува спасот од обвинение низ врата.

„Што ќе си дробиш, тоа ќе сркаш“, вели една стара народна поговорка.

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.