Топ Новости >


По изборот на Богдан Илиевски, предводникот на проетестите на „За заедничка Македонија“ и еден од организаторите на упадот во Собранието,  за нов член во новиот состав на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, тој ја даде следната изјава, (се разбира за социјалниот дежурен регистратор на новитети и режимски утки - А. Дојранлиев).

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.