Топ Новости >

Сашо Поцков: Гевгелија мора да оди напред

  • Недела, Окт 01 2017


Водоснабдувањето со здрава и чиста вода е првиот приеритет заедно со гасификацијата на општина Гевгелија за кои зборува и се залага кандидатот за градоначалник на СДСМ и коалиционите партнери, Сашо Поцков.

Почетна придобивка од овие проекти ќе имаат земјоделците, а и сите граѓани поради овозможената намалена емисија на штетни гасови со кои ќе се одржи чистата животна средина и чистиот воздух.

Обновување на парковите, зелена Гевгелија, намалување на бескруполозната сеча на шумите,... спортот и младите се дел од претстојниот ангажман на овој сериозен кандидат дека заедно во коалиција и спо подадена рака кон граѓаните, со разбирање и многу залагања ќе ја направи Гевгелија напредна општина.

Има и повеќе од погоре кажаното. Затоа Ви предлагаме самите да го погледнете промотивното видео од кампањата на кандидатот за Градоначалник Сашо Поцков кој нуди „Живот во Гевгелија за сите“.

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.