Топ Новости >

Ташко Дојчинов - првите проекти на новата локална самоуправа

  • Сабота, Окт 07 2017


Носителот на листата на СДСМ и коалиционите партнери се залага за зеленило наместо бетон на сегашниот простор на градскиот пазар во центарот на Гевгелија

Модерна и зелена општина значи однос кон животните ресурси, како што се воздухот и водата и создавање на нови зелени површини наместо инвазијата на бетон и градежен хаос изминативе години.
Носителот на листата за советници на коалицијата што ја предводи СДСМ, Ташко Дојчинов, во прв план на своите заложби предвидува изградба на нов градски парк на просторот на исселениот гевгелиски пазаришен простор кој остана ограден бетон без употребна вредност, освен широк паркинг за преостанатите недислоцирани времени објекти.

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.