Топ Новости >


ВИДЕО од средбите со граѓаните во населените места од Општината со кандидатите за градоначалник и членови на Сoвет од СДСМ и коалиционите партнери.

- „Го посетивме секој дом, разговаравме со граѓаните на Гевгелија и населените места. Од разговорите ги воочивме проблемите со кои се соочуваат и врз основа на тоа ја направивме нашата програма „Живот во Гевгелија за сите“, порачуваат од коалицијата што ја предводи СДСМ на претстојните локални избори во Македонија.

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.