Топ Новости >


Нова монтажа на Александар Дојранлиев кој ќе ви ја долови празнината на големиот плоштад пред ДПМНЕ во Скопје, каде немаше кој да го слави дебаклот од вториот изборен круг.
Народ нема, челници за утеха на лидеот нема, на големиот видеобим не оди програмата на телевизијата на Сеад Кочан секогаш претходно подготвен да емитува во живо за најавената победа (нели лидерот најавуваше победа на ДПМНЕ на локалните избори).
Па така, во таа празнина и дезорганизација и Џон Траволта може да се прошета пред „шампитата“ и цртан филм на Дизни да оди на видео бимот за едукација на народните маси, дека време е за пелени на лидерот.

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.