Топ Новости >

 


 


Порталот „Сеир“ објави миксувано видео во кое Саше Ивановски бара да се тргнат од етерот режимските медиуми кои за 24 часа можат да поттикнат војна во државата, а наспроти него изјавите од бомбите на актерите од режимот и нивните послушници. 

Ивановски ги обвини медиумите кои го поддржуваа режимот на Груевски барајќи тие да бидат тргнати од етерот.
„Sинго и Стојменов се битанги, криминалци и џукели!“ ги окарактеризира Саше сопствениците на Сител и Канал 5. Тој за нив бараше да ја доживеат судбината на А1 и личната судбина на Велија од режимот на Груевски.

Изјавата на Саше Ивановски е дел од неговата дискусија во расправата по измените на Законот за медиуми.

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.